Spoušťové body

Bolí Vás záda, hlava od krku, trpíte migrénami nebo chronickou únavou, ale doktoři Vám nic nezjistili?

Zatuhlá záda, krk a omezené hybnosti svalů způsobují takzvané spoušťové body, které se projevují přenesenou bolestí, jsou citlivé na dotek a trápí každého, kdo sedí u počítače nebo dělá dlouhodobě stejný pohyb.

Co jsou spoušťové body

Spoušťové neboli trigger body jsou poruchy svalových vláken, kde došlo k omezení přirozené hybnosti a pružnosti. Přetěžováním svalu se snižuje prokrvování, svalové vlákno má tendenci se zkracovat. Vzniká přenesená bolest a napjaté konce svalu způsobují úponovou bolest.  Dlouhodobě neřešené hromadění problémů se projevuje jako ztuhnutí, hrb. U kadeřníků jsou to ramena. U lidí z kanceláří je to hrb uprostřed páteře pod krkem.

Přenesená bolest

Přenesená bolest se projevuje na jiném místě, než kde se nachází její příčina. Nejvíce známé jsou migrény způsobené zablokovanou krční páteří nebo bolest zadní části hlavy od ztuhlé svaloviny v oblasti šíje a kolem lopatek.

Odstranění potíží

Spoušťové body jsou pohmatem jako uzlíky na svalech, při přejetí prsty přes postižené místo ruka přeskakuje. V některých případech je cítit, jak luplo ve svalu. Klienti, kteří byli u mě na masáži zad, to znají. Několika masážemi tyto přeskakující místa odezní. Masáž může být mírně bolestivá, avšak hned po masáži cítíte větší rozsah pohybu svalu. V případě zablokované krční páteře ucítíte uvolnění v hlavě a osvěžení. Protože dochází k regeneraci svalstva, dostaví se únava.

Protahování

Masáž se stává efektivnější pravidelným protahováním. Po masáži, pokud budete mít zájem se společně můžeme protáhnout, ukážu Vám cviky vhodné pro partie těla, které se masírovaly a kde byl problém ztuhlosti a bolesti.