Sportovní a klasické masáže

Pojmy „klasická masáž“ a „sportovní masáž“ jsou pro obyčejného člověka nerozlišitelné a v našich krajích jsou oba prostě a jednoduše synonymem masérské práce. Oba typy masáže jsou si značně podobné způsobem provádění i jednotlivými masážními hmaty. Rozdíl mezi klasickou a úžeji pojatou sportovní masáží pak může být především v rychlosti, intenzitě a řazení těchto hmatů.

PRINCIP KLASICKÉ SPORTOVNÍ MASÁŽE

V průběhu klasické sportovní masáže si za pomocí klasických masážních technik (jakými jsou např. roztírání, hnětení, tření či tepání) zmírňuji napětí a bolesti namáhaných svalů. Nejčastěji se masírují záda (celkově nebo částečně). Klasickou sportovní masáž si však můžeme dopřát téměř na celé tělo.

Na rozdíl od různých relaxačních druhů masáží se při sportovní masáži užívají pevnější masážní tahy, které jsou vedené větší silou a intenzivněji tak zasahují do struktury pohybového aparátu. Dochází tím k uvolnění zatuhlých a pohybem či námahou znavených svalů.

TECHNIKA MASÁŽE

Tření

Provádí se na úvod masáže a jeho cílem je dlaněmi zahřát svaly a vetřít do masírovaných partií masážní olej . Tření navíc podpoří mízní oběh, prokrvení kůže a podkoží a sníží svalové napětí.

Hnětení

Hnětení slouží k prokrvení a změkčení končetin a jejich hlubokých vrstev. Hnětení bývá prováděno pomocí uchopování a popotahování svalů nebo rotačním vtlačováním pěstmi. Výraznou měrou přispívá k lepšímu odtoku odpadních látek.

Roztírání

Nemá za cíl pouze nanášet olej, ale hlavně dobře promasírovat okolí kloubů a plochých svalů. Technika se provádí zejména patkou dlaně, špetkou, pěstí a palci.

Tepání

Tepání vypadá jako rychlé údery na svalové partie. Může mít i formu poplácávání či sekání. Ve své povrchové formě má uklidňující a uvolňující účinek, v hloubkovém provedení naopak stimuluje a navozuje pocit tepla.

Chvění

Provádí se na konci masáže, kdy už jsou svaly rozmasírované a uvolněné. Jedná se o rychlé pohyby dlaněmi do stran, hlazení či třepání s kůží. Technika chvění je velmi příjemná a svaly uklidní, osvěží a uvolní.

Masáž se prováděna lokálně ( záda, šíje, horní končetiny, dolní končetiny,..) nebo celotělově

60 minut  700,-